Vorne Kaplama ile Uzun Ömürlü Sorunsuz Kullanım


Vorne, üretime başladığı ilk yıllardan itibaren ürettiği aksesuarların yüzey kaplama işlemlerini kendi bünyesinde yaparak, yüzey kalitesine verdiği önemi sektöre göstermiştir. Bu süre zarfında edindiği tecrübeyle, yüzey işlemleri konusunda uzmanlaşmış ve sektörde haklı bir yer edinmiştir. Kaplama işlemleri PLC kontrollü tam otomatik çinko kaplama tesisleri ile yapılmaktadır.

Ürüne özel tasarlanmış otomasyon makinalarıyla ürün kalitesinde süreklilik ve hız sağlanırken, insana dayalı hatayı sıfıra indirmiştir. Vorne bu konudaki yatırımlarını arttırarak kendi bünyesinde tasarladığı ve uyguladığı otomasyon makinalarını kullanmaya başlamış ve teknolojiye verdiği önemi bir kez daha göstermiştir.

Vorne'de uygulanan çinko kaplama işleminin en önemli özelliği kalitenin sürekliliğidir. Gelişmiş kimya laboratuvarı ile belli periyotlarda yapılan kimyasal analizler, akım kontrollü otomatik kimyasal dozajlama sistemi, tuz testi, kalınlık ölçüm testi gibi gelişmiş proses ve kalite kontrol sistemleri ile; çıkan her ürünün kaplamasının aynı kalitede olması sağlanmaktadır. Bunun yanında üretimde kullanılan hammaddelerin kimyasal, mekanik ve yüzey kaplama testleri yapılarak, ürün kalitesi sürekli kontrol altında tutulmaktadır.